Zanim zostaniesz radcą prawnym

zanim zostaniesz radcą prawnym

Wybór odpowiedniego zawodu to moment, kiedy jakby nie patrzeć, decydujemy o całej naszej przyszłości. Dlatego, zanim zdecydujemy się na to, aby zdawać egzaminy na konkretne uczelnie, warto zapoznać się z wymaganiami i specyfika konkretnych zawodów, aby wiedzieć na co się piszemy. I czy przede wszystkim jesteśmy typem, który sprosta tym określonym wymaganiom, który poradzi sobie z podnoszoną wysoko poprzeczką?

Co czeka potencjalnych kandydatów na radców prawnych? Przede wszystkim studia prawnicze, na których przyswajać będą wiedzę z przeróżnych dziedzin prawa, jeśli oczywiście uda się przebrnąć przez pierwszy rok z owianą już legendą „kobyłą” czyli prawem rzymskim. Kiedy uda się zostać magistrem prawa, nadejdzie czas na odbycie aplikacji radcowskiej. To czas, kiedy przez 3 lata dokształca się potencjalny przyszły radca prawny, kiedy utrwala zdobyte na studiach wiadomości. Aczkolwiek i w tym przypadku, najpierw należy pozytywnie zdać egzamin na aplikację radcowską, który też owiany już jest złą sławą – na 150 pytań odpowiedzieć poprawnie należy na co najmniej 100 z nich.

zanim zostaniesz radcą prawnym
Zastanawiasz się, czy związać swoją przyszłość z zawodem radcy prawnego? Sprawdź, czy pasujesz do branży prawniczej!

Kiedy już uda się dostać na aplikację radcowską, co roku należy zdać kończące kolokwium, a na zakończenie całego procesu dokształcania się czeka jeszcze zdanie egzaminu radcowskiego.

Nie ma co ukrywać, że ten wybór zawodu pociągnie za sobą duże koszty finansowe. Bowiem za każdy rok aplikatury należy płacić po kilka tysięcy złotych, również przystąpienie do samego egzaminu wstępnego szarpnie przyszłych radców prawnych po kieszeni i to w znacznym stopniu. Jednak z pewnością będzie to wydatek, który zaprocentuje w przyszłości, gdyż profesja radcy prawnego należy do tych dobrze opłacalnych. Jeśli więc jesteś w stanie przyswajać ogromną ilość faktów, nauka „na pamięć” nie stwarza ci żadnych problemów, to wykształcenie na radce prawnego będzie strzałem w dziesiątkę.